پردازنده

معرفی انواع پردازنده‌ های گوشی‌ های موبایل

پردازنده موبایل – معرفی انواع پردازنده‌ های گوشی‌ های موبایل‌
گوشی شما ساخت کدام شرکت است؟ آیا دوست دارید درمورد پردازنده موبایلتان بیشتر بدانید؟ کدام پردازنده گوشی بهتر است؟ ‌‌

پردازنده

غول آمریکایی، سری اسنپ دراگون کوالکام:
شرکت کوالکام واقع در آمریکا می‌باشد و اولین پردازنده های خود را در سال ۲۰۰۷ عرضه کرد و در سال ۲۰۱۳ سیاست نام‌گذاری این شرکت تغییر کرد و به چیزی که اکنون است تغییر داده شد مثل سری ۸۰۰(پرچمدار)، ۴۰۰(پایین‌رده) ۶۰۰(میان‌رده) و خیلی سری دیگر. معمولا پردازنده های که این شرکت تولید می‌کند قیمت بالاتری نسبت به رقبا دارد ولی تولید گرمای کم و نمره بنچمارک پردازشی بالا از نقاط مثبت این پردازنده ها به‌شمار می‌رود.
‌‌

پردازنده

ارزان‌ ولی باکیفیت؛ چیپست‌های مدیاتک:
مدیاتک، یک شرکت تایوانی است که در تولید پردازنده های ارزان قیمت حرف اول را می‌زند.
این شرکت به دلیل قیمت‌های مناسبش اکثرا در میان‌رده‌ها و پایین‌رده ها دیده می‌شود. مدیاتک پیش‌تر به دلیل داغی‌های مکرر و عملکرد ضعیف معروف بود ولی حال پردازنده های این شرکت بهبود یافته و سری محبوب هلیو را دارد.
‌‌

پردازنده

غول چینی قوی و پرسرعت، چیپست‌های کایرین هواوی:
پردازنده های سری کایرین، توسط شرکت HiSilicon که زیرمجموعه هواوی است و جزء بزرگترین تولیدکننده‌های مدار مجتمع در چین می‌باشد ساخته شده است. این پردازنده ها نیز بهینه و بسیار پرسرعت می‌باشند و در بین رقبا بهترین مودم را دارند و همچنین اکثرا در گوشی های شرکت هواوی به‌کار می‌روند.
‌‌‌

پردازنده

چیپست‌های غول کره‌ای، سری اگزینوس سامسونگ:
این سری در سال ۲۰۱۰ برای اولین‌بار با نام S5PC110 در گوشی Galaxy S استفاده شد. در سال ۲۰۱۱ هم نام‌گذاری این سری عددی شده و با نام ۴۱۱۰ دومین نسل این پردازنده ها عرضه شد.
این پردازنده ها دست‌کمی با رقیبش اسنپ‌دراگون ندارند و به همین دلیل، سامسونگ پرچم‌دارانش را در دو نسخه اسنپ‌دراگون و اگزینوس معرفی می‌کند.
‌‌‌

پردازنده

قوی و پرسرعت، سری A اپل:
این سری که همیشه جزء برترین‌ها و قوی‌ترین پردازنده ها در دوره خودش بوده همچنان معروف است و شروع داستان این پردازنده به زمان معرفی آیفون ۴ برمی‌گردد.
در زمان معرفی آیفون ۴ اپل اولین پردازنده ساخت خودش را با نام A4 معرفی کرد و با هر گوشی جدید یک پردازنده جدید را تا به امروز معرفی می‌نمود‌‌.
‌‌‌
گوشی شما چه پردازنده ای دارد؟ آیا از عملکردش راضی هستید؟ پردازنده موبایل