s20 ultra

عملکرد ضعیف Galaxy s20 Ultra در بخش دوربین

انتظارات رتبه اولی s20 Ultra در دگزومارک با شکست مواجه شد.

سامسونگ چند ماه پیش از آخرین پرچمداران سری S خود رونمایی کرد. اما دوربین بزرگترین عضو این خانواده از ابتدای معرفی خود سر و صدای زیادی را به پا کرد و انتظارات را از خود بالا برد؛ حتی به گونه‌ای که همه انتظار اعلام صدر جدول دگزومارک، با نام S20 ultra را داشتند. اما پس از انتظارات فراوان دوربین این گوشی از سوی دگزومارک امتیاز ۱۲۲ را کسب کرده ‌است.

لنز اصلی پرچمدار جدید سامسونگ S20 Ultra دارای یک لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی با f1.8 می‌باشد. این لنز به کمک لنز ۴۸ مگاپیکسلی عکس‌ها را ثبت کرده، آنها را ترکیب و خروجی نهایی را به بهترین نحو ممکن ارائه‌ می‌دهد. تصاویر ثبت شده با این دوربین، در اکثر شرایط نورپردازی به طور معمول عملکرد خوبی دارد و محدوده دینامیکی و رنگی آن بسیار خوب می‌باشد.

s20 ultra

در شرایط نوری طبیعی جزییات بسیار دقیق نمایش داده می‌شود اما در نور کم جزییات بسیار زیادی از دست می‌رود؛ همچنین در برخی شرایط نوری نامساعد، به دلیل تشدید نوری بسیار زیاد، برخی جزییات غیرطبیعی در عکس‌ها ثبت می‌شوند.

همچنین سیستم فوکوس خودکار این گوشی در نور کافی عملکرد بسیار خوبی دارد و هیچگونه تاخیری مشاهده نمی‌شود، اما در شرایط کم نور تاخیر نسبتا زیادی دارد. رنگ‌ها در این تصاویر به دلیل گستره دینامیکی و رنگی خوب آن، بسیار دقیق ثبت می‌شوند، اما در دگزومارک از گوشی oppo find X2 pro امتیاز کمتری در این زمینه دارد.

همچنین در مورد زوم این گوشی‌ که بحث زیادی در مورد آن شده است، زوم اپتیکال این گوشی عملکرد بسیار خوبی دارد ولی در زمینه زوم دیجیتال از رقبای خود همچون P40 pro کیفیت بسیار کمتری دارد. همچنین حالت Night Mood این گوشی در مقایسه با P40 pro چنگی به دل نمیزند. اما در نهایت عکس‌های پرتره و عریضی که این گوشی ثبت می‌کند بسیار پرکیفیت بوده و به طور کلی امتیاز ۱۳۲ را برای این دوربین در حوضه عکاسی به ارمغان می‌آورند.

s20 ultra

در این گوشی امکان فیلمبرداری ۸K با نرخ ۲۴ فریم بر ثانیه نیز به وجود آمده است، اما در حالت ۴K، نرخ ۳۰ و ۶۰ فریم بر ثانیه نیز قابل استفاده است. در حالت کلی فیلمبرداری با این گوشی در حد متوسطی قرار میگیرد و به دلیل گستره رنگی نسبتا کم و برخی دلایل دیگر، این گوشی توانسته است امتیاز ۱۰۲ را در بخش فیلمبرداری در دگزومارک کسب کند.

به نظر شما دلایلی که دگزومارک برای امتیاز کم غول جدید سامسونگ بیان کرده است، حقیقت دارد؟ ‌