هارد اکسترنال

نکاتی که باید برای نگهداری صحیح هارد اکسترنال رعایت کنیم

نکاتی که باید برای نگهداری صحیح هارد اکسترنال رعایت کنیم

هاردهای اکسترنال امروزه مهم‌ترین وسیله‌هایی هستند که برای جا‌به‌جایی اطلاعات با سرعت و حجم زیاد به کار می‌روند. اما مهم‌ترین دغدغه کاربران در استفاده این هارد‌ها، چگونگی نگهداری آن‌ها است. ‌

هارد اکسترنال


استفاده از کابل فابریک:
در جعبه تمامی هارد‌های اکسترنال کابلی برای انتقال اطلاعات وجود دارد که معمولا توسط شرکت سازنده هارد ساخته می‌شود. ما باید برای انتقال اطلاعات از کابل فابریک درون جعبه استفاده نماییم و کابل‌های متفرقه و نامطمئن را برای هارد متصل نکنیم.

در حالت خاموش بودن دستگاه، هارد را به دستگاه متصل نکنیم و هنگام خارج کردن هارد، آن را Rject نماییم:
هنگام روشن کردن دستگاه خاموشی که هارد متصل به آن است، جریان برق با سرعت زیادی بر هارد وارد می‌شود که موجب خراب شدن هارد می‌شود. سعی کنیم هنگام روشن بودن دستگاه، هارد را به دستگاه متصل نماییم و هنگام خارج کردن هارد اکسترنال از دستگاه، هارد را SafetyRemove یا Eject کنیم و چند ثانیه بعد از آن هارد را خارج نماییم.

هارد اکسترنال

از پورت‌ و دستگاه‌های نامطمئن و قدیمی برای اتصال هارد استفاده نکنیم:
بعضی از دستگاه‌ها و پورت‌های قدیمی به دلیل پشتیبانی نکردن از USB 3، هم سرعت انتقال اطلاعات را پایین می‌آورد و هم می‌تواند مشکلی برای هارد ایجاد کند. ‌‌

هنگام وصل بودن هارد به دستگاه، هارد را جا به جا نکنیم و در حالت ایستاده از هارد استفاده نکنیم:
جا به جا کردن هارد در هنگام وصل بودن به دستگاه می‌تواند آسیب جدی برای هارد وارد کند و حتما باید در حالت ثابت از هارد استفاده کنیم. استفاده کردن در حالت ایستادا هارد نیز موجب برخود هد هارد به پلتر هارد می‌شود.

از نفوذ و برخود مایعات به هارد جلوگیری کنیم و از کیف‌های مقاوم برای هارد استفاده کنیم:
برخی از هاردها مقاوم در برابر ضربه و آب هستند و طبق ادعای کمپانی سازنده می‌توانند در برابر آب مقاوم باشند اما این امر موجب نمی‌شود که اطلاعاتمان را در اثر شعارهای تبلیغاتی از بین برود. سعی کنیم هارد‌مان را از مایعات دور کنیم و حتما برای هارد کیف تهیه کنیم تا خیالمان در جا به جایی اطلاعات از هاردمان آسوده باشد.

هارد اکسترنال

نظر شما چیست؟ آیا شما نیز توصیه‌هایی برای نگهداری صحیح هارد دارید؟ اگر راهکار دیگری به ذهن‌تان می‌رسد، با اشتراک‌گذاری نظرتان می‌توانید کمکی برای مای لپ تاپی هایی که از هارد اکسترنال استفاده می‌کنند، کرده باشید.